• 0
  • 0
    Sepetim
    • Alışveriş sepetiniz boş!

Yemlik

Kuluçka Promosyon Paketi
Tavuk Yemlikleri
Yavru Bıldırcın Yemlik
Civciv Yemlik
Civciv Yemlik
39,00TL
Yemlik Suluk Takımı
3 Litrelik Tavuk Yemlik
4 Kilo Tavuk Yemlik
Küçük Metal Yemlik
Büyük Metal Yemlik
Muhabbet Kuşu Yemlik
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)

Üreticilerin ve hayvancılık ile uğraşan kişilerin hayvan bakımında en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerden birisi de yemliktir. Yemlikler sayesinde beslenen ve etinden ya da sütünden yararlanılan hayvanların beslenmesi kolaylıkla sağlanabiliyor. Üreticilerin ihtiyaç duyduğu bu malzemelerin üretim sektörü oldukça büyük aşama kat ettiği için günümüzde metal, ahşap ya da daha hafif malzemelerden yapılmış birçok yemlik üretilmektedir. 

Beslenen hayvanın boyutuna göre değişiklik gösteren bu yemliklerin en büyük kullanım alanı çitlikler ve üretici merkezleridir. Örneğin büyük bir tavuk çiftliğinde yumurta üretimi yapan bir üreticinin en büyük ihtiyaçlarından birisi ve gereksinimi yemliktir. Hayvanların sağlıklı beslenebilmesi buna bağlı olarak da verimli üretim yapabilmeleri bu ürünlere ve bu ürünlerin kalitelerine bağlıdır.

Yemlik Ne İşe Yarar Ve Özellikleri Nelerdir?

Yemlik esasında hayvanın yediği ot, tohum veya ne ile besleniyorsa o gıdanın konulduğu yere verilen isimdir. Günümüzde bu yemliklerin en büyük işlevinin bu olduğu rahatlıkla söylenebilir. Üretim farklılıklarına bağlı olarak birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu yemliklerin en fazla kullanılan çeşitleri metal ve ahşap üretimleridir. Ancak bu farklı çeşitlerin de kendi içinde bazı avantaj ve dezavantajları vardır. 

Örneğin ahşap üretim olan bir yemlik oldukça sağlıklı olsa da kullanım ömrü metal yemlikler kadar olmayacaktır. Yine metal yemlikler de sağlıksız olsa da kullanım ömrü ve sağlamlığı yüksek olduğu için kullanılıp tercih edilebilir. Bütün bu çeşitler sitemizde var olup siteye giriş yaparak incelemeler yapabilirsiniz.

Yemlik Çeşitleri

Günümüzde farklı kullanım alanlarına bağlı olarak farklı özelliklere sahip olan birçok farklı yemlik çeşidi vardır. Yukarıda da değindiğimiz üzere en sık kullanılan ve tercih edilen yemlik çeşitleri ahşap ve metal olan yemlik çeşitleridir. Bunun yanında alüminyum gibi daha hafif malzemelerden yapılan yemlik çeşitleri vardır. Bu yemlik çeşitleri yemlenen ve beslenen hayvanın özelliklerine göre de pek tabi farklılık gösterecektir.

Beslenen Hayvana Uygun Yemlik

Büyükbaş hayvanların yemlikleri kendi boyutlarına uygun olarak biraz daha büyük ve devrilmemeleri için daha sağlam olmalarıdır. Bu nedenledir ki inek gibi büyükbaş hayvanların beslendiği üretici merkezlerinde genellikle metal ve sabitlenmiş yemlikler kullanılır. Bunun yanında daha hafifi malzemelerden yapılan yemlik çeşitleri büyükbaşlar için kullanılmasa da kuş, tavuk gibi küçük boyutlu hayvanların beslenmesi için kullanılabiliyor.

Yemliklerin Hijyeni Ve Temizliği

Hayvanların besinlerini yediği ve bu sayede istenen verimliliğe sahip olduğu bu yemlik malzemelerinin insanlar tarafından sabit ve düzenli bir takvim eşliğinde temizlenmesi gerekiyor. Bunun yapılmaması sonucunda üretici bu temiz olmayan ve hijyenik olmayan yemliklerden beslenen hayvanlarında çeşitli sorunlar ile karşılaşabiliyor. 

Bu sorunlar;

  • Yemliklerin alt tabakasında küflenme,
  • Küflenmeye bağlı olarak hayvanda meydana gelen      çeşitli hastalıklar,
  • Hastalıkların sonucunda ölümle neticelenen ve      hayvan kayıplarına yol açan çeşitli salgınlar gibi sorunlar olabiliyor. 

Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için günde en az 2 defa kullanılan bu yemliklerin temizlenmesi gerekecektir. Yemliklerin temizliği ve nasıl hijyenik kullanılacağı ile ilgili daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ürünlerin Boyutları Ve Tasarımları

Üretici tarafından her gün istisnasız kullanılan yemlik malzemelerinin tasarımları da farklılık göstermektedir. Örneğin bir muhabbet kuşunun yemliği içerisinde bulunduğu kafes ile bağlantılı ve kuşun ulaşabileceği yerde olmalıdır. Yine kuşun yemleri yiyebileceği boyutta olmalıdır. Ya da bir civciv yemliği yine bu hayvanın boyutu ile orantılı ve beslenebilmesi için gereken özelliklere sahip olmalıdır. Bütün bu farklı tasarımlara sahip olan ve buna bağlı olarak da farklı hayvanlara hizmet veren bu yemlikleri görmek, daha fazla bilgi edinmek için hatta bütün bunların yanında sipariş etmek için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the first item's accordion body.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the second item's accordion body. Let's imagine this being filled with some actual content.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the third item's accordion body. Nothing more exciting happening here in terms of content, but just filling up the space to make it look, at least at first glance, a bit more representative of how this would look in a real-world application.
mens thigh tattoo - bodah tattoo Walk in Tattoo Shops Near Me