• 0
  • 0
    Sepetim
    • Alışveriş sepetiniz boş!

Yedek Parça

Fidan Ekme Makinesi
Tohum Ekme Makinası
Avokado Toplama Makinesi
Kuluçka Makinesi Cam Çerçeve
Kuluçka Makinesi Kapak Contası
Kuluçka Promosyon Paketi
Metal Köşebent
Numaralı Kaz Ayak Bileziği
Tavuk Ayak Bilezikleri
Kuluçka Buhar Makinesi
Mantar Odası Buhar Makinesi
Kuluçka Makinası Trafo
Fare Kapanı
Fare Kapanı
725,00TL
Sansar Kapanı
Sansar Kapanı
799,00TL
Yılan Kovucu
Yılan Kovucu
650,00TL
Köstebek Kovucu
Köstebek Kovucu
319,90TL
Tavuk Taşıma Kafesi
Gösterilen: 1 ile 18 arası, toplam: 159 (9 Sayfa)

Canlıların nesillerini devam ettirmeleri için kullandıkları çok çeşitli yöntemler vardır. Kimileri doğurma yöntemi ile ki bunlara memeli diyoruz, kimileri ise yumurtlama yöntemi ile yavrularını dünyaya getirirler. Kuşlar, tavuklar ve bu canlılar gibi yumurta ile çoğalan canlılar ise yumurtlama yöntemi ile nesillerini devam ettirirler. Ancak günümüzde bu canlılara duyulan ihtiyaca binaen söz konusu yumurtaların çok daha fazla ve sonuç getirebilir şekilde çoğalması lazım. Bu da sitemizde de inceleyebileceğiniz üzere kuluçka makineleri ve yedek parça ile mümkün hale gelmiştir.

Kuluçka Yöntemi Nedir?

Kuluçka hayvanların yapmış oldukları yumurtaları belli bir sıcaklık ve nem derecelerinde tutarak yavruları için elverişli bir büyüme yeri olmasını sağlamalarıdır. Basitçe bu şekilde açıklanabilen kuluçka yöntemi sayesinde yavrular anne karnından ziyade söz konusu bu yumurtalar içinde gelişimlerini tamamlarlar. Gelişimlerini tamamladıktan sonra da dünyaya gelirler. İşte günümüzde örneğin yumurta tüketiminin artması bu yumurtaların meydana gelebilmesi için tavuk sayısının artmasına neden olmuştur. Ancak kuluçkanın tavukların kendileri dışında çeşitli makinelerle de yapılabildiği günden itibaren bu kuluçka makineleri sıklıkla kullanılıyor.

Makinelerin Özellikleri

Kuluçka makinelerinin en büyük özelliği hata payının ya da başarısız olma ihtimalinin oldukça düşük olmasıdır. Çünkü örneğin bir tavuk ya da kuş yapmış olduğu bütün yumurtalar üzerinde dahi kuluçkaya yatsa bile bu yumurtaların hepsinin içinden yavrular çıkmaz. Bazıları yeterli sıcaklık ya da yeterli nem oranı oluşmadığı için gelişimini tamamlayamadan ölürler. İşte bu hata ve ölüm oranını en aza indirmek için uygulanan bu yönetim kendine has birçok özelliği vardır. Bunlar;

  • Yumurta sayısına göre değişik kapasitede olmaları,
  • Yumurtaların gelişmesi için gerekli ısıyı ve sıcaklığı sağlayabilmeleri,
  • Hata payının oldukça az olması,
  • Güvenli olması gibi özelliklerdir. Bütün bu özelliklerinin yanında daha teknik özelliklerini de sitemize giriş yaparak  yedek parça ve makineler hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz.

Farklı Kapasitelerdeki Makineler

Kuluçka makinesini satın alırken ihtiyacınız olan kapasitedeki makineyi tercih etmeniz önemlidir. Genellikle büyük çiftlik sahipleri ve bu işi yapan çiftçiler tek seferde kendilerinin ihtiyaç duyduğu kadar yumurtanın bu makinelerde kuluçkaya yatmasını sağlayacak kapasitede makineleri tercih ediyorlar. Söz konusu bu makinelerin kapasiteleri 24, 32, 38, 42 ve daha birçok farklı kapasitedeki makinelerdir. Bundan çıkacak olan anlam şudur ki, 42'lik bir kuluçka makinesinin içinde 42 yumurtayı koyabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz kadar yumurta bu şekilde kuluçkaya yatırılmış olur.

Makinelerin Çalışma Yöntemleri

Sitemizde de özelliklerini rahatlıkla öğrenebileceğiniz ve satın alabileceğiniz bu kuluçka makineleri yumurtanın canlı hayvanın uyguladığı yönteme en yakın yöntem ile dışarıda gelişmesini sağlamaktır. Çünkü tarz üreyen canlıların yavruları gelişimlerinin büyük bir çoğunluğunu anne karnı dışında ve söz konusu bu yumurtalarda tamamlamaktadır. Dolayısıyla da anne kuşun ya da tavuğun kuluçkaya yattığında oluşturduğu sıcaklık, ısı ve nemi bu makinelerin sağlaması gerekiyor. Sitemizde de çalışma yöntemlerini rahatlıkla görebileceğiniz bu ürünler çeşitli özel çalışma metotları ile bu ortamları en optimum seviyede tutuyor ve yumurtaların gelişmesini sağlıyorlar.

Kuluçka Makinelerinin Fiyatları

Sitemizde yer alan kuluçka makinelerinin fiyatları kapasitelerine ve pek tabi markalarına göre farklılık gösterebiliyor. 8'li kuluçkadan 96'lı kuluçkaya kadar birçok çeşidi olan bu kuluçkalara ihtiyacınız olan yumurtaların hepsini koyabilirsiniz. Yine bu kapasitelerine göre de fiyatları değişkenlik gösteriyor. Örneğin 8'li kuluçka makinesi 500 TL civarındayken 96'lı kuluçka makinesi ise yaklaşık olarak 1.500 TL civarındadır. Bu fiyat değişikliğinin en temel sebebi makinelerin sahip oldukları kapasitedir. Sitemize giriş yaparak bütün yedek parça ürünleri hakkındakileri rahatlıkla inceleyebilir ve satın almaya başlayabilirsiniz.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the first item's accordion body.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the second item's accordion body. Let's imagine this being filled with some actual content.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the third item's accordion body. Nothing more exciting happening here in terms of content, but just filling up the space to make it look, at least at first glance, a bit more representative of how this would look in a real-world application.
mens thigh tattoo - bodah tattoo Walk in Tattoo Shops Near Me