• 0
 • 0
  Sepetim
  • Alışveriş sepetiniz boş!

Tüy Yolma

Tüy Yolma Makinesi
Tüy Yolma Makinesi
26.990,00TL
Bıldırcın Tüy Yolma Makinesi
Tavuk Tüy Yolma Makinesi
Kaz Tüy Yolma Makinesi
Tüy Yolma Makinesi Parmak
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)

Tüy yolma makinası denildiğinde sadece tek tip makine akla gelmemelidir. Amacına ve işlevine göre birçok çeşitliliği mevcuttur. Hayvan bazında bakıldığında da her çeşitte ayrı kullanılan uygun bir makine vardır. Örneğin bıldırcınlar için tüy yolma makinası diye geçiyor ise kullanım alanı sadece ona özeldir. Bunun haricinde tavuklar için kullanılan makine ile hindi ve kaz hayvanları için kullanılmakta olan makine ayrıdır. Tüy yolma makinaları kendi içerisinde bu kadar çeşitlik göstermekle birlikte fiyat olarak da çeşitlilik gösterir.

Tüy Yolma Makinası Nedir?

Tüy yolma makinası nedir ve ne işe yarar? Hangi alanlarda daha çok kullanılır? Bunlar gibi daha birçok soru merak unsurları taşırDaha kolay ürün pazarlamak adına insan gücü yerine yakın geçmişten bu güne bu makinalar kullanılır. Hem daha hızlı hem temiz hem de az zamanda çok iş yapılmış olur. Bu nedenledir ki insanlardaki gücün kullanımı biraz daha hafifler. İnsan gücü ile uzun zamanı alacak bu işlemde Tüy yolma makinaları sayesinde bu işlemler daha kısa sürede tamamlanır.

Tüy Yolma Makinası Ne İşe Yarar? 

Tüy yolma makinaları sadece tavukların tüyünü yolmada kullanılmayıp diğer tüy yolma işlemlerinde de kolaylıkla ve güvenle tercih edilir. Tüy yolma işlemlerinde işlemin uygulanacağı hayvanın büyüklüğü de önemlidir. 

Makinalarda ebat konusunu iyi ayarlamak bu yüzden tavsiye edilir. Makine işlevini yerine getirmek adına su ile çalışır ve yolunan bu tüyler tahliye yoluyla atılır. Makine çeşitlerine bağlı olarak adlandırılıp Kaz Tüyü Yolma makinaları örneğin sadece kaz hayvanı için geçerli olmayıp kullanımı açısından diğer kanatlı hayvanlar içinde kullanılabilir özellik taşır.

Tüy Yolma Makinası Kullanım Alanları Nelerdir? 

Tüy yolma makinaları kullanım alanlarına bakıldığında bunlardan birkaçından bahsetmek gerekirse iş yükünü hafifletmek, az zamanda birçok iş yapmak ve maliyeti hafifletmektir. Ürünler ve kullanım alanlarına dahil daha geniş bilgi ve detaylı anlatım için site üzerinden bilgilere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tüy Yolma Makinası Kullanım Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Tüy Yolma Makinası Kullanım Çeşitleri ve Modelleri nelerdir diye bakıldığında ise şu şekilde maddelemek mümkündür.

 • Kaz Tüy Yoma Makinası
 • Hindi Tüy Yoma Makinası
 • Tavuk Tüy Yoma Makinası
 • Ördek Tüy Yoma Makinası
 • Bıldırcın Tüy Yoma Makinası

Yukarıda bahsi geçen makine çeşitlerinin her birinin kullanım mekanizması ve ayarları değişiktir. Her birinin işlemi kendi içerisinde farklılıklar gösterir. Talebinize göre en uygun makineyi almadan önce detaylı araştırma yapmak ve merak ettiklerinize sitemizden ulaşmanız mümkündür.

Tüy Yolma Makinası Alacak Olanların Dikkatine

Tüy Yolma Makinası Alacak Olanların ilk yapacağı işlem öncelikleri vardır. Araştırılmadan detaylı bir inceleme yapmadan önce alışveriş yapılmamalıdır. Aksi takdirde ürün alındıktan sonra talebiniz karşılanmaya bilir. Makine alacakların dikkat etmesi gereken hususlar ve makine özellikleri şu şekildedir.

 • Öncelikle ihtiyacın hangi tür makineden yana      olduğu tespit edilmelidir.
 • Alınacak makinenin Modeline ve güç performansına      bakılmalıdır.
 • Voltaj ayarlarına ve çevirme hızının nasıl      olduğuna bunun yanı sıra alacağı kapasitesi de önemli yer tutar.

Yukarıda belirtilen özelikleri kısaca özetlemek gerekirse Tüy yolma makinaları çeşitlerinden kaz tüyü yolma makinesini ele alalım. Kaz tüyünün yolunma kapasite olarak bakıldığında oran % 96 gibi oranda gözükür. Kaz tüyü yolma makinesinin ağırlığı ise yaklaşık olarak 45 kg ile belirtilir. Makine ölçülerine bakıldığında ise veriler 60*60*950 bandındadır. Yapımında ve üretiminde kullanılan malzeme türü ise paslanmaz çelik olarak iletilir. Bu ve daha fazla ürün için sitede içeriklere göz atılması tavsiye edilir.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the first item's accordion body.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the second item's accordion body. Let's imagine this being filled with some actual content.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the third item's accordion body. Nothing more exciting happening here in terms of content, but just filling up the space to make it look, at least at first glance, a bit more representative of how this would look in a real-world application.