• 0
  • 0
    Sepetim
    • Alışveriş sepetiniz boş!

Kuluçka Ticari

Civciv Çıkım Makinesi
Best 88 Lik Kuluçka Makinesi
Best 176 Lı Kuluçka Makinası
Best 264 Kuluçka Makinesi
Best 440 Li Kuluçka Makinası
Best 528 Kuluçka Makinesi
Best 880 Çiftlik Kuluçka Makinası
Best 1056 Lık Kuluçka Makinesi
Best 1584 Kuluçka Makineleri
Best 2112 Kuluçka Makinası
Best 3168 Kuluçka Makinesi
Best 5280 Kuluçka Makinesi
384 Kaz Kuluçka Makinesi
Bıldırcın Tüy Yolma Makinesi
Tavuk Tüy Yolma Makinesi
Kaz Tüy Yolma Makinesi
Best 32 Deve Kuşu Kuluçka Makinesi
Gösterilen: 1 ile 18 arası, toplam: 24 (2 Sayfa)

Kuluçkanın sürecinin ne olduğunu bilgilerini aktararak sizlere açıklamak daha mantıklı olacaktır. Kuluçka tavuk ve hindi gibi kanatlı hayvan embriyonların ve döllerinin yumurta içerisinde uygun ortam da ve gerekli koşullar altında olgunlaşması ve hayat bulması anlamına gelmektedir. Embriyoların hayata tutunup yavru olanların yumurtalarından çıkabilmeleri için döl tutma ve kuluçka süresince uygun ortamın sağlanması gerekmektedir. 

Uygun ortamdan kasıt ise ısı düzeyinin, nem seviyesinin ve oksijenin en ideal düzeyde olması ile sağlanmaktadır. Kanatlılar dünyasında her tür hayvan için bu uygun düzeyin sağlanması değişiklik göstermektedir. Üretimde seri verim isteyen üreticiler ise ticari kuluçka makineleri ile oldukça verimli ve yüksek sayılar da üretim yapabilmektedir.

Doğal Ortam İçinde Kuluçka Süreci Nasıl İşlemektedir?

Doğal koşullarda ve yabani ortamda dişi kanatlı hayvanlar yumurtaları ve kuluçka süreci için bu koşulları rahatlıkla sağlayabilmektedir. Kanatlı hayvanların bazı türlerinde ise dişi ve erkek kuluçka sürecinde birlikte rol almaktadır. Kanatlı hayvanlar sınırlı sayıda ki yumurta için kuluçkaya yatmaktadır ve bu konuda kapasiteleri bellidir. Fabrikasyon işlemler yapan ve seri olarak kanatlı hayvan üretiminin gerçekleştiği çiftliklerde ise kuluçka sürecinde ki bu doğal sayı yeterli olmamaktadır. Bu neden ile yetiştiriciler ve hobi amaçlı üretim yapanlar ticari kuluçka makineleri ile üretime ihtiyaç duymaktadır.

Kuluçka Makinesi Yeni Bir Teknoloji Midir?

Kuluçka makineleri ile seri olarak kanatlı üretim yapmanın tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Tarihi Çin ve Antik Mısır imparatorluğunda kanatlı hayvan üretmek ve yetiştirmek için kuluçka odaları kullanılmaktaydı. Ancak bu üretim yapılan ve belirli bir tekniğe sahip üretim ve kuluçka odaları 17. asrın başlangıç tarihine kadar Avrupa ülkeleri için gizemini korudu. 

Modern anlamda ki ilk ticari kuluçka makinaları 1609 yılında Hollanda asıllı fizik bilimiyle uğraşan Drebbel tarafından İngiltere’nin başkenti Londra’da icat edildi. Drebbel bu yeni ve günün şartlarında modern sayılabilecek icadını yaparken doğal olarak Eski Çin imparatorluğunda ve Antik Mısırda kullanılan kuluçka odalarından esinlenerek yararlandı. Drebbel’in ortaya çıkardığı bu kuluçka makineleri ortam ısısını kömür ocakları ile sağlayan oldukça basit makinelerdi.

Kuluçka Makineleri Kullanmanın Üreticiye Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kuluçka makineleri üretimin süresi yönünde avantaj sağlamazken üretimin sayısı anlamında katkı sağlar. Bir kanatlı hayvan kuluçkaya 6 ya da 7 yumurta ile yatarken ticari kuluçka makineleri ile yapılan üretimde on binlerce yumurtadan yavru alımı gerçekleştirilir. 

Kuluçka süresini makineler ile yapmanın faydaları;

  • Yüksek üretim adetleri,
  • Kontrol edilebilir ortam,
  • Verimi kontrol altına alma,

Faktörleriyle sayılabilir. Üreticilerin normal kuluçka süreci yerine makineleşen bir kuluçka sürecini tercih etmeleri yavru sağlığı açısından asla bir sorun teşkil etmemektedir.


Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the first item's accordion body.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the second item's accordion body. Let's imagine this being filled with some actual content.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the third item's accordion body. Nothing more exciting happening here in terms of content, but just filling up the space to make it look, at least at first glance, a bit more representative of how this would look in a real-world application.
mens thigh tattoo - bodah tattoo Walk in Tattoo Shops Near Me