• 0
  • 0
    Sepetim
    • Alışveriş sepetiniz boş!

Folluk

Tavuk Folluk
Tavuk Folluk
369,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Tavuk üreticiliği günümüzün yumurta ve tavuk eti ihtiyacı oldukça büyük bir öneme sahiptir. İnsanlar yumurta ve et ihtiyaçlarını karşılamak bu tavuk yumurtası üreticileri ile ve tavuk yetiştiricileri ile çalışıyorlar. Ancak bu yetiştiriciliğin üreticiler tarafından en uygun şartlarda ve doğru yöntemler uygulanarak yapılmalıdır. Tavukların yumurtlamak için ve bu sayede üretim verimini arttırmak için kullandığı yere folluk denir. Folluklar özellikle de tavuk üreticiliği yapılan çiftliklerde büyük öneme ve yere sahiptir. Her biri en fazla 4 tavuğun sığabileceği büyüklükte olan bu follukların üretim amaçlarına göre kullanımları da değişiklik arz edebiliyor. Genellikle ot ve samanla yapılan bu ürünleri sitemize giriş yaparak hemen sipariş edebilirsiniz.

Folluk Nedir Ve Nasıl Üretilir?

Follukların üretimi oldukça basittir. Yukarıda da değinildiği üzere genellikle saman ve otlarla desteklenen bu yuvalar üreticilerin kullandığı önemli araçlardandır. Söz konusu olan bu folluk ürünlerinin nelerden yapıldığı çok önemli değildir. Kartondan, samandan ya da otlardan yapılabilen bu yuvalar tavuk eti yetiştiriciliği bunun yanında yumurta üretimi için de kullanılıyor. Genellikle en büyük boyutlu olanlarının içine 4 canlı kanatlı hayvan girebiliyor. Sitemizde farklı ürünlerden yapılan bu follukları inceleyebilir ve ihtiyacınız olan kadarını sipariş edebilirsiniz.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Follukların kullanım alanı genellikle belirli alanlar olduğu için klasik haline gelmiş olan kullanım alanları ve kullanım yöntemleri vardır. Tavukların yumurtlayabilmesi için gölge, rahat bir yatak aramasının sonucunda üreticiler genellikle ot, saman ya da karton gibi malzemeleri kullanarak bu folluk denilen ürünleri ortaya çıkarıyor. Üretim yaptığınız merkezden yerden en az 1 metre en fazla 4 metre yüksekte olması gerekiyor. Zeminde olanların mikrop kapma gibi bir tehlikesi varken çok yüksekte yapılan kollukların ise hiç kullanılamaması gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Folluklar tavukların ve onun gibi kanatlı hayvanların yataklarıdır. İnsanlar yattıkları yeri nasıl temiz tutuyorlarsa kanatlı hayvanlarının rahatlıkla yumurta yapabileceği bu alanı da temiz tutmalıdır. Haftada en az 2 defa genel temizliği yapılmalıdır. İçerisindeki pislikler alınmalıdır. Bunun yanında yapıldığı malzemeye bağlı olarak meydana gelmiş eksikliklerin ve bunun yanında da temizliğinin yapılması gerekiyor. Tek yapmanız gereken sitemizde bulunan folluk ürünlerine göz atmak ve ihtiyacınız olan kadarını sipariş etmektir. Site olarak bu folluk ürünlerini en yüksek şekilde verim alacağınız şekilde dizayn ediyor ve üretiyoruz.

Yapılacak Temizlik Ve Konumun Önemi

Bir folluk yapımında en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında hijyenik ve kanatlı hayvanın tercih edebileceği özelliklere sahip olmalarıdır. Bu da ancak follukların belli şartlara uygun olarak üretilmesi ve konumlandırılması ile mümkündür. Yukarıda da değinildiği üzere bu follukların,

  • Yan yana olması,
  • Dağınık vaziyette bulunması,
  • İçerisinde sahte yumurta bulunmalı,
  • Yerdeki mikrop ve hayvanlardan korunmak için      yüksekte bulunması,
  • Ot ve sünger gibi yataklardan oluşması gibi      birçok özellik sayılabilir. Sitemize giriş yaptıktan sonra ve folluk      ürünlerimizden satın aldığınızda bu ürünlerin nasıl konumlandırılacağı ya      da nasıl kullanılması gerektiği konusunda detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Uzun Ömürlü Ve Uygun Fiyat

Ürünlerimizin en büyük özellikleri arasında uzun süreler sadece ufak tefek eklemeler ve desteklerle devam edebilmeleridir. Yine bunun yanında bu kaliteli ürünlerimizi uygun fiyatlarda satışa sunuyoruz. Folluk ürünlerinin hangi malzemelerden yapıldığı ya da hangi fiyatlara satıldığı alıcılar için oldukça önemlidir. Bu nedenle de sitemize giriş yaparak kaliteli ve özellikle de kanatlı hayvanlarınızın yumurtlaması için verim açısından da en kaliteli ürünleri görebilir ve bizlerden sipariş edebilirsiniz. Bu sayede folluk ihtiyacınız sona erebilir.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the first item's accordion body.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the second item's accordion body. Let's imagine this being filled with some actual content.

Placeholder content for this accordion, which is intended to demonstrate the .accordion-flush class. This is the third item's accordion body. Nothing more exciting happening here in terms of content, but just filling up the space to make it look, at least at first glance, a bit more representative of how this would look in a real-world application.